MARIHUANA POMAGA PRZY STWARDNIENIU ROZSIANYM

przez

MARIHUANA POMAGA PRZY STWARDNIENIU ROZSIANYM

Marihuana medyczna – skuteczne lekarstwo

Medyczna marihuana jest tematem ostrej dyskusji w Polsce. Są zwolennicy jej legalizacji, jednak są także przeciwnicy. Aktualnie w Polsce nie można legalnie hodować marihuany. Można jedynie posiadać, sprzedawać oraz kolekcjonować jej nasiona. Uprawianie nasion będzie złamaniem prawa.

Stwardnienie rozsiane

Powszechnie wiadomo, co także potwierdzają badania – marihuana może pomóc cierpiącym na wiele chorób. Między innymi jej działanie pomóc może chorym na stwardnienie rozsiane (MS). Stwardnienie rozsiane to przewlekła choroba, która z czasem staje się coraz bardziej dokuczliwa dla człowieka. Powoduje ona uszkodzenie powłok komórek nerwowych w mózgu oraz aksonów, które występują w nerwach wzrokowych oraz w rdzeniu kręgowym.

Marihuana może pomóc na MS

W przypadku tej choroby układ odporności człowieka zwalcza komórki we własnym organizmie. Zwalczane są komórki w tkance nerwowej. Według licznych badań palenie marihuany może spowodować złagodzenie objawów u osób chorych na stwardnienie rozsiane. Efekty daje również stosowanie pasty albo oleju z konopi.

Marihuana jest w stanie zahamować spazmy oraz sztywność mięśni. Skurcze, które występują w przypadku stwardnienia rozsianego są bardzo dokuczliwe i bolesne. Dzięki przyjmowaniu marihuany mogą one ulec złagodzeniu, przez co ból będzie mniejszy. Marihuana w przypadku wielu chorób, nie tylko MS łagodzi ból osób chorych.

Podsumowanie

Osoby chore najczęściej korzystają z dwóch leków na bazie marihuany medycznej. Są to Sativex oraz oleje konopne. Lekarstwa te są w stanie przynieść sporą ulgę dla osób zmagającym się z MS. W przypadku ciężkich i dokuczliwych objawów choroby stosowanie marihuany może być niezbędne.