Marihuana lecznicza stosowana już w medycynie ludowej i ziołolecznictwie

przez

Marihuana lecznicza stosowana już w medycynie ludowej i ziołolecznictwie

Marihuana lecznicza

Marihuana lecznicza, nie należy jej mylić z marihuaną, służącą do celów w rozrywkowych, była stosowana w ziołolecznictwie, w medycynie ludowej Już w tamtych czasach ludzie zdawali sobie sprawę z jej cudownych właściwości leczniczych. Głównym, a zarazem najważniejszym składnikiem aktywnym jest substancja CBD. To ona odpowiedzialna jest za właściwości lecznicze stosowane w różnych dziedzinach medycyny. Posiada liczne zalety i jest bardzo skuteczna w rozwiązywaniu problemów, tam gdzie inne środki nie przynoszą oczekiwanych efektów. Bardzo często stosowana jest u osób cierpiących na lekooporność. Stosuje się ją również u ludzi, którzy po innych farmaceutykach odczuwają dokuczliwe skutki uboczne, uczulenie na dane substancje zawarte w lekach farmakologicznych.

Marihuana lecznicza posiada liczne właściwości lecznicze oraz terapeutyczne

Do najważniejszych właściwości, które posiada marihuana medyczna zaliczają się działania takie jak: przeciwrakowe (niszczone są komórki rakowe oraz guzy z organizmu), przeciwdrgawkowe (hamuje częstotliwość występowania drgawek), przeciwbólowe (uśmierza, koi, łagodzi, eliminuje ból różnego pochodzenia i o różnym stopniu nasilenia), przeciwzapalne (zwalcza stany zapalne w organizmie, działa jak silny antybiotyk), przeciwgrzybicze (nie dopuszcza do namnażania się i rozprzestrzeniania grzybów oraz pleśni w organizmie), przeciwbakteryjne (likwiduje bakterie, zapobiega ich namnażaniu i rozprzestrzenianiu się po organizmie), przeciw utleniające (likwiduje stres oksydacyjny, zwalcza wolne rodniki, hamuje procesy starzenia się tkanek), przeciwwymiotne (hamuje wymioty, eliminuje nudności, poprawia apetyt), przeciwpsychotyczne (skuteczne w leczeniu chorób psychicznych takich jak psychoza, schizofrenia), przeciwlękowe (odpręża, uspokaja, relaksuje, wycisza, eliminuje niepokój wewnętrzny, hamuje ataki paniki), przeciwdepresyjne (poprawia nastrój i samopoczucie), dermatologiczne (przyspiesza proces gojenia się ran, łagodzi podrażnienia, zwalcza infekcje skórne), immunologiczne (zapobiega niszczeniu zdrowych komórek, przez chore komórki).

Marihuana lecznicza poprawia jakość życia osoby chorej

Marihuana lecznicza jest skuteczna w leczeniu chorób przewlekłych. Poprawia jakość życia osoby chorej. Poprawia jej funkcjonowanie w życiu codziennym. Poprawia jakość i długość snu. Poprawia nastrój i samopoczucie. Eliminuje lęki różnego pochodzenia, o różnym stopniu nasilenia. Poprawia pamięć i koncentrację. Poprawia kondycję fizyczną. Wspomaga apetyt. Wycisz, relaksuje, odpręża, uspokaja. Uśmierza, łagodzi, wycisza, zwalcza ból różnego pochodzenia, o różnym stopniu nasilenia.

Marihuana lecznicza - niedoceniony, naturalny, zapomniany skarb

Marihuana lecznicza jest zapomnianą substancją, która ma bardzo korzystny wpływ na prace oraz funkcję organizmu. Sprawdza się w wielu sferach życia codziennego. Jest szansą dla osób cierpiących, na różnego rodzaju choroby przewlekłe.